Mój blog o piłce nożnej
Zapomniałem jeszcze taki post był:
AC Milan - Olympique Marsylia 1-1
AC Milan zremisował z Olympique Marsylia 1-1. Dla drużyny z Mediolanu gola strzelił Borriello, a dla Marsylii gola strzelił Lucho Gonzalez. Milan mieł duży ładnych akcji podbramkowych, ale wykorzystali jedną okazję do gola. Milan zremisował z Marsylią 1:1 na własnym stadionie San Siro i przed własnymi kibicami. Milan miał w tym meczu dużo szczęścia. Co prawda to Marco Borriello otworzył wynik meczu, ale chwilę później wyrównującego gola zdobył Lucho Gonzalez. To goście mieli później lepsze sytuacje do zdobycia bramki. Najpierw w idealnej sytuacji w poprzeczkę trafił Brandao, zaś w końcówce meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego słupek po strzale głową obił Souleymane Diawara. Kilka bardzo kontrowersyjnych decyzji w tym spotkaniu podjął Howard Webb, który zawsze lubi być w świetle reflektorów. Najpierw ukarał żółtą kartką faulowanego chyba w polu karnym Marsylii Gianlucę Zambrottę, później nie podyktował jednak dwóch rzutów karnych dla gości. W 76. minucie Thiago Silva ewidentnie przewrócił we własnej szesnastce rywala. Do ciekawej sytuacji doszło w 90. minucie, kiedy w polu karnym Milanu padli Brandao, Dida i Nesta. Ciężko na pewno powiedzieć, czy napastnik Marsylii był faulowany, ale Webb powinien był w tej sytuacji wskazać na wapno lub puścić grę a nie gwizdnąć faul na Didzie. Kwestia awansu w tej grupie rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Marsylia będzie musiała pokonać na Stade Velodrome Real, by awansować do fazy pucharowej. Jeśli wygra przy tym Milan, Królewskim może pozostać na wiosnę tylko gra w Lidze Europejskiej.
II połowa
90 + 3 min. - Żółtą kartką za faul w polu karnym rywala ukarany zostaje Gabriel Heinze.

90 min. - Druga połowa potrwa trzy minuty dłużej.

90 min. - Kolejna dziwna decyzja Webba. Długa piłka w pole karne Milanu, Nesta zakłada piłkarski "stołek" Brandao, nad oboma przelatuje Dida, który w swoim stylu gubi piłkę. Sędzia dysktuje... rzut wolny dla Milanu, choć powinien być chyba karny.

86 min. - Słupek! Souleymane Diawara uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, milimetrów zabrakło, by pokonał Didę.

85 min. - Ależ odwaga Deschampsa. Trener Marsylii zdejmuje z boiska Cheyrou i wprowadza Fernando Morientesa.

82 min. - Świetne dośrodkowanie Ronaldinhgo trafia na głowę stojącego w środku pola karnego Borriello, ten jednak uderza obok lewego słupka bramki Mandandy.

80 min. - Dośrodkowanie z prawej strony Bonnarta, piłka po rykoszecie od nogi Zambrotty spadała za kołnierz Didzie, ten jednak zdołał ją przenieść nad poprzeczką na rzut rożny.

76 min. - Kolejna kontrowersyjna decyzja Howarda Webba Wydaje się, że Thiago Silva ciągnąl we własnym polu karnym za koszulkę rywala, gwizdek sędziego jednak milczy.

73 min. - Z boiska schodzi dobrze grający Niang. W jego miejsce pojawia się Hatem Ben Arfa, który jeszcze niedawno miał pewne miejsce w składzie marsylczyków, ale popadł w konflikt z trenerem Didierem Deschampsem.

71 min. - Piękne prostopadłe podanie Andrei Pirlo. Na prawej stronie do piłki dopada Pato, dogrywa do Clarence'a Seedorfa, ale Holender zostaje zablokowany w polu karnym przez rywali. Będzie rzut rożny.

66 min. - Bakari Kone zmienia Lucho. Deschamps chce chyba grać o pełną pulę skoro wprowadza napastnika za pomocnika.

65 min. - Fantastyczna okazja dla Marsylii. Piękne prostopadłe podanie Edouarda Cisse do Nianga, ten dośrodkowuje z lewej strony w pole karne. Piłka trafia idealnie na stopę Brandao, ale Brazylijczyk uderza w poprzeczkę.

62 min. - Świetne dogranie Ronaldinho do stojącego przed polem karnym Borriello, ten uderza z półdystansu, jednak obok bramki.

59 min. - Kontrowersyjna sytuacja. W polu karnym Marsylii pada Zambrotta, Diawara na pewno nie dotknął piłki. Howard Webb uznał jednak, że włoski obrońca dodał od siebie za dużo w tej sytuacji i pokazał mu żółtą kartkę za symulowanie i w meczu z Zurichem będzie musiał pauzować.

53 min. - Ciekawie rozegrany rzut wolny przez gości. Wydawało się, że będzie dośrodkowanie, piłka trafia do niepilnowanego na czternastym metrze Cheyrou, ten jednak w nią nie trafił.

51 min. - Ładny strzał z dystansu Andrei Pirlo. Piłka skozłowała jeszcze przed Mandandą, mimo to udało się ją złapał reprezantowi Francji.

46 min. - Pierwszy strzał w drugiej części meczu oddają goście, uderzenie zza pola karnego Cheyrou mija jednak bramkę Didy.
Przerwa
Mecz toczy się w bardzo szybkim tempie. Na początku meczu przewagę mieli gospodarze. Udało im się to udokumentować bramką Borriello. Marsylii ocknięcie się nie zajęło dużo czasu - chwilę później wyrównał Lucho. Od tego czasu gra się wyrównała, oba zespoły miały niezłe okazje. Zapowiada nam się emocjonująca druga połowa.

I połowa

45 + 4 min. - Mandanda wychodzi do dośrodkowania z rzutu rożnego, mija się z piłką, trafia ona do Thiago Silvy. Brazylijski stoper starał się uderzyć ponad wysuniętym bramkarzem gości, uderzył jednak też ponad bramką.

45 + 1 min. - Dobry drybling lewą stroną Mamadou Nianga, dogranie w pole karne do Brandao, ten jednak zamiast przyjmować przepuszcza piłkę do... nikogo, prawą stroną nie podążył za akcją żaden zawodnik gości.

45 min. - Howard Webb przedłuża pierwszą połowę aż o cztery minuty.

38 min. - Długa piłka od Thiago Silvy, pomimo asysty dwóch rywali dochodzi do niej Pato i na pierwszy kontakt próbuje lobować wysuniętego Mandandę. Piłka ląduje na górnej siatce bramki Marsylii/

34 min. - Massimo Ambrosini zostaje ukarany żółtą kartką za ostre wejście nakładką w Lucho.

33 min. - Pirlo uderzał z rzutu wolnego z około 40. metrów, piłka ledwo doleciała do linii końcowej boiska.

28 min. - Zmiana w Milanie. Oddo chyba odniósł jakąś kontuzję, w jego miejsce wchodzi Ignazio Abate.

25 min. - Ależ okazja dla Milanu! Borriello znów znalazł się w sytuacji sam na sam z Mandandą, ale w ostatniej chwili wślizgiem z tyłu wybił mu spod nóg piłkę Souleymane Diawara. Jakiś uraz w tej sytuacji odniósł bramkarz gości.

23 min. - Ofensywnie dziś grający Zambrotta znów wpada w pole karne, ale w ostatniej chwili piłkę wybija Heinze.

21 min. - Uderzenie zza pola karnego Benoit Cheyrou przelatuje obok bramki gospodarzy.

16 min. Bramka dla Marsylii - Mamadou Niang świetnie drybluje z lewej strony, ogrywa jak dziecko Oddo i wrzuca w pole karne. Piłkę wybija Dida, ale wprost pod nogi Lucho Gonzaleza, który mocnym uderzeniem ze środka pola karnego umieszcza ją w siatce.

10 min. Bramka dla Milanu - Alexandre Pato świetnie mija Heinzego, dogrywa na prawą stronę do Borriello, ten wpada w pole karne i świetnie uderza obok bezradnego golkipera gości.

6 min. - Fantastyczna okazja dla gospodarzy. Po prostopadłym podaniu od Andrei Pirlo z lewej strony wpadł w pole karne Gianluca Zambrotta, znalazł się w sytuacji sam na sam ze Stevem Mandandą, uderzył jednak prosto w bramkarza Marsylii.

3 min. - Prostopadła piłka do Pato, ale świetnie interweniuje Taye Taiwo.

1 min. - Sędzia Howard Webb rozpoczyna mecz.
Tak właśnie toczył się ten mecz.
Skład Milanu: Dida, - Oddo (28' Abate), Thiago Silva, Zambrotta, Ambrosini, Pirlo, - Seedorf, Pato, Borriello, Pato, Ronaldinho
skład Marsylii: Mandanda - Bonnart, Diawara, Heinze, Taiwo - Lucho (66' Kone) - Abriel, Cisse, Cheyrou, (85' Morienters) - Brandao, Niang (73' Ben Arfa)