Mój blog o piłce nożnej
Ale jeden post taki był:
Manchester United 0 - 1 Aston Villa
W 16 kolejce angielskiej ekstraklasy Manchester United po świetnym meczu przegrał na własnym boisku z Aston Villą. To pierwsza od 9 miesięcy porażka "Czerwonych Diabłów" na Old Trafford. Aston Villa nie wygrała z Manchesterem od 14 lat, a na Old Trafford od 26 lat. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Gabriel Agbonlahor. W bramce Manchesteru, który ma trzy punkty straty do Chelsea, stał Tomasz Kuszczak.
Przebieg meczu:
II połowa:

94 min. Aston Villa wybijała na wiwat. I udało się. Koniec meczu!

93 min. Milner trzymał piłkę w narożniku. Chwilę wcześniej żółtą kartkę zarobił Luke Young.

91 min. Uderzenie Carricka niewiele obok słupka. Dobra akcja z Berbatowem. Gospodarze niewiele sobie robią z tego, że piłkarz gości leży na murawie.

87 min. Niewiele w ofensywie może teraz zdziałać Aston Villa. Jeden zawodnik zwyczajowo cofa się przed linią obrony United.

86 min. 38-letni bramkarz znakomicie wybronił płaskie uderzenie Berbatowa.

81 min. Martin O'Neill chyba nie jest zły za to zagranie sprzed chwili? Downing opuszcza boisko, za niego Reo-Cocker.

80 min. Rzut rożny. Vidic uderza głową, ale z linii bramkowej wybija Downing.

75 min. Kontrataki Manchesteru są niewiarygodnie szybkie, ale jak dotąd nie udało się gospodarzom wyrównać.

74 min. Owen nieźle zagrał Berbatowowi w pole karne, ale Bułgar nie zaskoczył celnym (w piłkę) uderzeniem.

72 min. Strzał Gibsona z kilkudziesięciu metrów wyglądał całkiem nieźle. Nad poprzeczką.

68 min. Andersona zastąpił Darron Gibson.

66 min. Heskey ciągnął aż do końcowej linii, w końcu spróbował rozpaczliwego uderzenia i Kuszczakowi zostało tylko złapać piłkę, ale nawet to mu się nie udało i goście dostali kornera.

64 min. Znakomita akcja Aston Villi, ale strzał Milnera nie był już tak efektowny.

62 min. Jest na boisku 11 gości. Przez parę minut było ich mniej, bo kontuzji doznał Warnock, który zszedł już do szatni, a teraz wreszcie zastąpił go Collins. Z okazji skorzystał też Alex Ferguson (tylko czy zrobił mądrze?), bo za Parka wpuścił Berbatowa.

61 min. Kapitalny drybling i dośrodkowanie Valencii, ale atomowy strzał Rooneya w ostatniej chwili zablokowany.

59 min. Niepilnowany Carrick z kilkunastu metrów spudłował tak fatalnie, że powinien chyba wrócić do szkółki piłkarskiej.

56 min. Owen zagrywa wzdłuż bramki, ale Rooney został odcięty od piłki.

55 min. Trudno w to uwierzyć, ale Park znokautował Luke'a Younga, który kompletnie nie wie, co się dzieje. Chyba lepiej byłoby nie wpuszczać go tak od razu z powrotem na boisko.

54 min. Kuszczak nie miał problemów ze złapaniem strzału, ale problemy to by dopiero były, gdyby z takim strzałem miał problemy.

49 min. Rooney próbował ciekawego loba, ale Friedel zdołał złapać piłkę i nie wpaść z nią do bramki.

48 min. Akcja błyskawicznie przeniosła się pod bramkę gości, ale Rooney niepotrzebnie i za słabo odegrał do Valencii.

47 min. Opatrywany Petrov opuszcza boisko.

46 min. Dziwna zmiana. Dobrze spisującego się Giggsa zastąpi w drugiej połowie Michael Owen.

I połowa:

48 min. Koniec pierwszej połowy.

47 min. Obrońcy Villi rozpaczliwie wybijają piłkę jak najdalej od własnego pola karnego.

45 min. Heskey opatrywany. Oberwał łokciem od Fletchera.

42 min. W sytuacji, w której powinien łapać, Kuszczak bardzo niepewnie piąstkuje.

41 min. Podobna sytuacja po drugiej stronie, ale dwa strzały zablokowane.

39 min. Czerwone Diabły wzięły się do roboty. Teraz dwa razy próbował Giggs - najpierw zablokowany, potem boczna siatka.

33 min. Znakomite spotkanie, dzieje się naprawdę wiele z jednej i drugiej strony. Co ciekawe, bardziej prawdopodobny wydaje się teraz drugi gol dla Aston Villi.

30 min. Rooney trafił w poprzeczkę.

29 min. Fletcher kiwał się przed własnym polem karnym i stracił piłkę. Dwóch zawodników gości nie zdołało jednak pokonać Kuszczaka. Polak fantastycznie przeciął podanie od potencjalnego asystenta do potencjalnego egzekutora i cudem uratował drużynę przed utratą głupiej bramki.

28 min. Rooney atomowym strzałem zaatakował Milnera. Zadziwiające, ale piłkarz Aston Villi nawet nie poczuł.

27 min. Sprytne zagranie piętą Rooneya otworzyło Valencii drogę do bramki, ale Ekwadorczyk nie wykazał się błyskotliwością.

26 min. Bardzo sprytnie wykonany rzut wolny, jeden z obrońców Manchesteru musiał wybijać piłkę z bramki.

25 min. Rooney bez kompleksów wbiegł w pole karne gości, ale w pewnym momencie "utonął", za co słusznie obejrzał żółtą kartkę.

23 min. Mocny strzał Carricka zmierzający w prawy słupek bramki Friedel broni na raty.

21 min. 0:1! Ashley Young gubi Fletchera, dośrodkowuje, Agbonlahor wyprzedza obrońców i uderza bardzo mocno głową. Kuszczak zdołał tylko zamachać rękami, ale bramka go specjalnie nie obciąża, raczej jednak defensorów.

20 min. Kuszczak po raz drugi (chyba). Sytuacja nie była jednak zbyt groźna.

15 min. Valencia raźno hasa sobie po polu karnym gości, ale trochę za słabo stoi na nogach, żeby zrobić coś więcej w gąszczu obrońców.

11 min. Trzech zawodników gospodarzy ruszyło na dwóch obrońców, dobra wymiana piłki między Giggsem a Rooneyem, ale kolejne odegranie tego ostatniego już pod bramką przecina Warnock.

10 min. Park rozszalał się na lewym skrzydle. Valencia nie zaszalał jednak w kwestii przyjęcia piłki.

5 min. Dobry rajd Valencii, który nie zdecydował się na strzał i postanowił odegrać jeszcze Rooneyowi, czym rozzłościł mającego inną wizję tej akcji napastnika.

4 min. Dośrodkowanie mające na celu chyba tylko sprawdzić chwyt Kuszczaka. Chwyt jest.

Przed meczem:

Goście ostatni raz wygrali z Manchesterem w sierpniu 1995 r. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył wtedy - i była to jego pierwsza w barwach "Czerwonych Diabłów" - David Beckham.

Na Old Trafford Aston Villa nie wygrała od 26 lat. To jedyna taka seria w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Manchester traci do Chelsea trzy punkty - lider tabeli tylko zremisował na własnym boisku z Evertonem 3:3. Żeby wyprzedzić drużynę z Londynu musiałby jednak wygrać siedmioma bramkami. Nie wolno jednak zapominać, że goście też nie są słabeuszami - znajdują się tylko trzy oczka niżej od swego sobotniego rywala.

W bramce United, jak zwykle ostatnio, Tomasz Kuszczak.
Jeszcze taki:
Valencia 2 - 3 Real Madryt
W zasługującym na to miano hicie kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Valencia przegrała u siebie z Realem Madryt 2:3. Do przerwy było 0:0.
Przebieg meczu
II połowa:

94 min. Koniec meczu.

92 min. Niepotrzebny faul Bruno i żółta kartka. A czas ucieka.

88 min. I Miguel dotyka piłki ręką, ale tym razem kartki nie ma.

87 min. Miguel za Mathieu, którego wyraz twarzy pokazuje, że coś go boli.

86 min. Granero za Benzemę.

85 min. Żółta kartka dla Marcheny za przytrzymywanie Benzemy.

83 min. 2:3! I kolejna szybka odpowiedź! Rzut wolny, wrzutka w pola karne i bramka głową Garaya.

80 min. 2:2! Druga, jeszcze lepsza asysta Mathieu. Joaquin uderzył długo nie myśląc, a Casillas popełnił fatalny błąd, wpuszczając piłkę, która leciała prosto na niego.

79 min. Mata dostał piękne podanie w pole karne od Banegi, ale nie bardzo wiedział, co z nim zrobić.

76 min. Absolutnie przepiękna akcja gospodarzy, trochę jednak przekombinowali.

75 min. Raul za Van der Vaarta, a z drugiej strony Joaquin za Navarro.

74 min. Brzydkie wejście Navarro i żółta kartka.

65 min. 1:2! Krótką piłkę od Marcelo dostał Higuain, przyjął natychmiast i uderzył w długi róg. Real znów na prowadzeniu.

64 min. Obrońcy Valencii się zagapili, Benzema pojawił się znikąd i pomknął lewym skrzydłem, zagrał piłkę wzdłuż bramki do Higuaina, ale ten nie zdążył. To musiałby być gol.

62 min. Sędzia jest konsekwentny w swoich działaniach. Żółta kartka dla Sergio Ramosa za zagranie ręką.

59 min. 1:1! David Villa wykorzystał znakomitą wrzutkę Mathieu. Casillas postanowił wyjść z bramki, licząc chyba na minięcie się z piłką napastnika, ale tak się nie stało.

58 min. David Navarro nie trafił głową do pustej bramki z dwóch metrów.

54 min. 0:1! Benzema znakomicie wyprzedził obrońcę, wrzucił piłkę w pole karne, a tam znalazł się Higuain, który głową zmieścił piłkę w siatce. Cesarowi w interwencji przeszkadzał jeszcze Navarro

49 min. Mata chciał przejść wszystkich sam i to zgubiło niezłą akcję gospodarzy.

I połowa:

47 min. Banega rozgrywa znakomite spotkania. Fantastycznie ograł rywala, ale strzał nie był już wystarczający na Casillasa.

46 min. Pepe doznał urazu w starciu z Villą i opuszcza boisku. Po chwili pojawia się na nim Garay.

44 min. Wrzutka z rogu i Sergio Ramos przepięknie uderza głową. Bramkarz nie miałby szans, ale ratuje go słupek. W zamieszaniu udaje się wybić piłkę.

43 min. Znakomita akcja Higuain-Benzema-Higuain, a Cesar popełnia błąd i mało co nie wpuszcza piłki do bramki. Rzut rożny.

42 min. Naprawdę świetnie gra Higuain, ale Marcelo nie potrafił teraz wykorzystać podania kolegi.

39 min. Higuain dostał znakomite podanie w pole karne, niemal w miejscu wykonał świetny zwód, ale spudłował też niebywale.

38 min. Setki pozycji spalonych, sędzia liniowy ma za plecami kolonię wściekłych na niego kibiców gospodarzy.

36 min. Jeremy Mathieu dostał żółtą kartkę za bardzo agresywny atak z tyłu w nogi Benzemy. Znowu robi się nerwowo.

33 min. Higuain dostał świetne podanie między nogami obrońców, ale sędzia słusznie dopatrzył się spalonego.

31 min. Trudna do oceny sytuacja. Odgwizdany spalony i wściekły Mata, który opanował nie bez problemów znakomitą i jednocześnie bardzo trudną piłkę.

30 min. To chyba rewanż. Bardzo ostre wejście Banegi w nogi Marcelo, jednak bez kartki.

29 min. Van der Vaart zachował się nie fair i uderzał na bramkę, gdy piłkarz Valencii leżał na murawie. Gwizdy, a zawodnikom puszczają nerwy.

28 min. I dynamiczny kontratak znakomitego dziś Benzemy zakończony strzałem w boczną siatkę.

27 min. Mata znakomicie zachował się w polu karnym, ale Casillas obronił.

23 min. Pepe wszedł głową w rękawice Sancheza, co mogło się dla niego źle skończyć. Niezła sytuacja gości, mecz się powoli wyrównuje.

21 min. I znowu natarcia na bramkę Casillasa.

17 min. Znakomite podanie w pole karne jeszcze lepiej przerywa Lass Diarra.

15 min. Higuain wzdłuż bramki, trochę za plecy Van der Vaarta.

10 min. Banega ośmieszył Higuaina piękną "siatką". Piłkarz Realu chyba jeszcze odpoczywa po tej akcji.

8 min. Valencia uderza raz po raz na bramkę Casillasa (choć nie zawsze trafia). Gospodarze grają w tempie trzy razy szybszym od "Królewskich", którym musi się teraz przypominać koszmar, jaki przechodzili z Sevillą.

7 min. I już żółta kartka dla Xabiego Alonso za zagranie ręką.

6 min. Spotkanie ledwo się zaczęło, a już widać, jak marna jest formacja defensywna gości.

5 min. Mecz już się rozkręca, na razie mamy głównie szalone ataki Valencii.

Barcelona, której mecz zakończył się chwilę przed rozpoczęciem spotkania Realu, nie zachwyciła i wygrała z Espanyolem w derbach tylko 1:0 po kontrowersyjnym karnym.

"Królewscy" wciąż tracą zatem do lidera 5 pkt, mając przy tym mecz zaległy.

Valencia jest na 3. miejscu i ma 3 pkt mniej od Realu.

W Realu brakuje kontuzjowanego Kaki, który w tym roku już nie zagra oraz Cristiano Ronaldo za czerwoną kartkę w poprzednim spotkaniu.
był też taki post:
FC Barcelona pokonała Espanyol w derbach Barcelony!
W 14 kolejce Primera Division w derbach Barcelony mistrzowie Hiszpanii pokonali Espanyol 1:0. Jedynego gola zdobył z wątpliwego rzutu karnego Zlatan Ibrahimović. W pierwszej połowie Barca miała znaczną przewagę, ale nie udokumentowała jej kolejnymi bramkami. w drugiej połowie mecz się wyrównał. Espanyol stworzył sobie parę okazji, jednak więcej bramek kibice na Camp Nou nie zobaczyli. Po czternastej kolejce Barca co najmniej utrzyma swoją przewagę nad Realem.
II połowa
90 minuta Po kontrze Barcelony Alves dośrodkował w kierunku Henry'ego, ale piłkę wybił Roncaglia. Przy okazji trafił Francuza, któremu jednak nic groźnego się nie stało. Sędzia doliczył 3 minuty.

88 minuta Strzał Pique - prosto w Kameniego.

86 minuta Jeszcze jedna zmiana w Barcy - za Yaya Toure wszedł Sergi Busquets.

83 minuta Brzydki faul Pique, sędzia pokazuje mu żółtą kartkę.

80 minuta Przerwa w meczu, leży na boisku Toure. Gra się zaostrzyła, mało jest klarownych sytuacji.

76 minuta Ostatnia zmiana w Espanyolu, za Corominasa wchodzi Sahar. W Barcy za Ibrahimovicia wszedł Bojan Krkić.

73 minuta Dobra akcja Ivana Alonso zakończona słabym dośrodkowaniem, wyłapanym przez Valdesa. W odpowiedzi kontra Keity, czysto powstrzymana przez graczy gości.

70 minuta Ibrahimović zaskoczony tym, że piłka znalazła go w polu karnym strzelił bez zastanowienia, ale minimalnie niecelnie.

65 minuta Głowami zderzyli się Keita i Pareja, ale obaj grają dalej.

62 minuta Dwie świetne okazje dla Espanyolu: najpierw minimalnie niecelnie z dystansu huknął wprowadzony w przerwie Marquez, a następnie Valdes obronił strzał Ivana Alonso z pola karnego.

60 minuta Keita zastępuje Pedro.

57 minuta Mecz się wyrównał. Espanyol częściej stara się atakować. Barcelona stawia na rajdy swoich bocznych obrońców, ale dośrodkowania w pole karne nie przynoszą rezultatów w postaci klarownych okazji.

54 minuta Po akcji z Pedro świetną okazję miał Alves. Zdecydował się jednak na strzał zamiast podawać lepiej ustawionemu Henry'emu.

50 minuta Przez 5 minut drugiej połowy Espanyol stworzył więcej zagrożenia niż w całej pierwszej odsłonie. Szarżował Luis Garcia, ale Valdes wyłapał dośrodkowanie.

48 minuta Ivan Alonso przejął pikę, ale zagrożenie zażegnał Puyol.

46 minuta Zmiany w Espanyolu: Za Verdu i Baenę weszli Marquez i Callejon.
I połowa
45 minuta Koniec pierwszej połowy. Mistrzowie Hiszpanii dominują, ale nie stworzyli zbyt wielu klarownych okazji. Prowadzą po golu z karnego, którego równie dobrze mogłoby wcale nie być.

43 minuta Tym razem Dani Alves uprzedzony przez rywali.

41 minuta Wydaje się, że decyzja o rzucie karnym była pochopna. Barcelona uskrzydlona prowadzeniem ruszyła do przodu. Szansę miał Pique, ale obrońcy wybili mu piłkę.

39 minuta 1:0 dla Barcelony. Pewnym egzekutorem okazał się Zlatan Ibrahimowić.

38 minuta Rzut karny! W polu karnym wywrócony Xavi. Żółtą kartkę otrzymał Baena.

36 minuta Wbiegający w pole karne Maxwell dostał świetne podanie od Ibrahimovicia, ale strzelił równie mocno co niecelnie.

35 minuta Barca dominuje ale coraz trudniej jej sforsować obronę Espanyolu. Rywale bronią się faulując lub wybijając piłkę.

30 minuta Żółta kartka dla Chici, który bezpardonowo zatrzymuje szarżującego Pedro.

27 minuta Tym razem na boisku leży Maxwell, po przypadkowym uderzeniu przez obrońcę rywali.

23 minuta Ibrahimović wbiegł w pole karne, ale został powstrzymany przez obrońców.

18 minuta Żółta kartka dla Juana Forlina.

15 minuta W odpowiedzi pierwszy róg dla Espanyolu, bez większego zagrożenia.

13 minuta Trzeci korner dla mistrzów Hiszpanii. Uderzenie Pedro mija lewy słupek.

10 minuta Krótka przerwa w grze, gdyż na boisku leży kontuzjowany Pique. Wszystko jest jednak w porządku i będzie kontynuował grę.

8 minuta Kolejny róg dla Barcy. Próbował Toure, ale piłka została wybita przez obrońców.

6 minuta Pedro próbował uderzać z dystansu, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

2 minuta Pierwsza okazja dla Barcy. Po rogu Xaviego, Kameni broni uderzenie Pique.

20:00 Sędzia gwizdnął po raz pierwszy - zaczynamy derby Barcelony.
Przed meczem
Prowadząca w tabeli przed tą kolejką Barcelona (5 pkt przewagi nad Realem, który ma jednak mecz zaległy) ma 36 pkt. Do meczu przystępuje bez swej największej gwiazdy, Leo Messiego, który doznał kontuzji kostki w środowym meczu Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów.

Espanyol zajmuje 14 pozycję w tabeli i ma na koncie 8 strzelonych goli. Mniej (4) ma tylko zamykające klasyfikację Xerez.